پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۸
شيشه گران در گفتگو با شط PDF چاپ نامه الکترونیک

« روايت ديگر » نگاه تخصصي به ادبيات داستاني دفاع مقدس

 

 

موسسه‌ي انتشاراتي امير كبير در سال گذشته 54 عنوان تاليف در حوزه ي ادبيات داستاني و نمايشي دفاع مقدس منتشر نموده است .

دبير كارگروه رمان انتشارات امير كبير در گفتگوي اختصاصي با شط ضمن اعلام اين مطلب گفت : موسسه‌ي انتشاراتي امير كبير از مردادماه سال 1388 با هدف بررسي آثار ادبيات داستاني ايران و جهان جهت چاپ در موسسه، كارگره رمان را تشكيل داد و به جهت اهميت خاص مباحث مرتبط با دفاع مقدس شاخه‌ي « روايت ديگر » ويژه‌ي ادبيات داستاني و نمايشي دفاع مقدس در اين كاگروه شروع به كار نمود .

پرويز شيشه گران در پاسخ به سوال خبرنگار شط مبني بر فعاليت هاي انجام شده در شاخه‌ي روايت ديگر اظهار داشت : در سال گذشته 30 عنوان نمايشنامه، 20 عنوان داستان بلند و كوتاه و 4 عنوان فيلمنامه دفاع مقدس توسط انتشارات امير كبير منتشر گرديد كه حاصل فعاليت روايت ديگر بود و اين تعداد امسال به عدد 100 خواهد رسيد.

وي در ادامه با اشاره به حمايت موسسه امير كبير از نوقلمان علاقمند به فعاليت در حوزه‌ي دفاع مقدس افزود : ما از تمام پديدآورندگان جوان و پيشكسوت دعوت مي كنيم تا آثار منتشر نشده‌ي خود را به موسسه‌ي امير كبير بسپارند و اين موسسه آمادگي دارد تا آثار مطلوب ارائه شده را به چاپ برساند.

اين نويسنده و منتقد در پايان خاطر نشان كرد : در آينده شاهد خواهيم بود كه موسسه‌ي انتشاراتي اميركبير تبديل به پايگاه رمان دفاع مقدس و انقلاب گردد .

 
19 امتیاز

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
صفحه نخست اخبار اخبار ناشران شيشه گران در گفتگو با شط

پایگاه تخصصی ادبیات دفاع مقدس(شط)
بهره برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع بلا مانع است
۱۳۸۸© - تاریخ آغاز فعالیت ۳۰ شهریور ۱۳۸۸