جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۸
اکرامی فر خبر داد PDF چاپ نامه الکترونیکیزد در انتظار شاعران دفاع مقدس

 

مسئولین برگزاری نوزدهمین کنگره ی سراسری شعر دفاع مقدس در نشستی خبری این رویداد مهم ادبی دفاع مقدس را تشریح کردند.

اشاره : کنگره ی سراسری شعر دفاع مقدس همه ساله به همت معاونت ادبیات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برگزار می گردد. برای بر پایی این رخداد بزرگ که علاوه بر جنبه ی ادبی محتوی فرهنگی نیز دارد در 30 استان و 4 حوزه ی اقماری شهر تهران بصورت مجزا جشنواره ی شعر دفاع مقدس استانی برگزار شده و برگزیدگان به کنگره ی سراسری شعر دفاع مقدس معرفی می گردند. در این مرحله بر آثار برگزیده ی استانی سنگ محک کشوری زده شده و از میان آنها نفرات برتر کنگره ی سراسری شعر دفاع مقدس انتخاب می شوند.


نوزدهمین کنگره ی سراسری شعر دفاع مقدس در سال همت مضاعف و کار مضاعف همچون سال های پیشین در حال برگزاری می باشد. از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس محمود اکرامی فر به عنوان دبیر علمی انتخاب گردید تا بر کیفیت داوری آثار و چگونگی اجرا نظارت داشته باشد.. آنچه در ادامه خواهید دید گزارشی است مصور از نشست خبری نوزدهمین کنگره ی سراسری شعر دفاع مقدس که با حضور سرهنگ پاسدار حسن رسولی معاون ادبیات و انتشارات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، دکتر اکرامی فر دبیر علمی جشنواره و حبیب اله رزمجویی مسئول دبیرخانه ی دائمی کنگره بر گزار گردید.

در آغاز نشست معاون ادبیات و انتشارات بنیاد ضمن تشریح اهداف برگزاری جشنواره های استانی و آثار آن در هویت بخشی به فعالیت های ادبی استان ها گفت : آثار پدیدآورندگان استانی شعردفاع مقدس در نیمه ی نخست سال جاری جمع آوری شده و پس از انجام مراحل داوری در نیمه ی دوم سال اختتامیه ی جشنواره های استانی برگزار خواهد شد.


رسولی در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل گروه ترجمه در معاونت ادبیات و انتشارات بنیاد خبر داد و اضافه نمود: در نظر داریم آثار دفاع مقدس از جمله شعر دفاع مقدس را به زبان های مختلف ترجمه و منتشر کنیم.

در ادامه محمود اکرامی فر ضمن پاسخگویی به پرسش های خبرنگاران حاضر در نشست اظهار داشت: معیار و ملاک داوری در استان ها یکسان بوده و در چهار بخش "دفاع‌مقدس"، "مقاومت ملل"، "دفاع‌مقدس و عاشورا" و "شعر كودك‌ونوجوان" در حال انجام است.

دبیر علمی کنگره ی نوزدهم با اعلام این مطلب که 10 شاعر پیشکسوت شعر دفاع مقدس قضاوت آثار راه یافته به کنگره را بر عهده خواهند داشت افزود : نوزدهمین کنگره ی سراسری شعر دفاع مقدس بصورت بین المللی برگزار خواهد و هیچ محدودیتی برای شرکت در کنگره وجود نداشته و ایرانیان از سراسر جهان می توانند آثار خود را به دبیرخانه ی کنگره ارسال نمایند.

حبیب اله رزمجویی مسئول دبیرخانه دائمی کنگره ی سراسری شعر دفاع مقدس بعد از ادای توضیحات در مورد شیوه ی اجرای جشنواره های استانی و کنگره ی سراسری گفت : شرکت کنندگان در جشنواره های استانی الزاماً می بایست اهل همان استان باشند.

 

 تهیه و تنظیم : احمد رضا لاری

 
22 امتیاز

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
صفحه نخست اخبار جشنواره‌ها اکرامی فر خبر داد

پایگاه تخصصی ادبیات دفاع مقدس(شط)
بهره برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع بلا مانع است
۱۳۸۸© - تاریخ آغاز فعالیت ۳۰ شهریور ۱۳۸۸