پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۰۷
از ما بپرسید PDF چاپ نامه الکترونیککتابهای دفاع مقدس کجا هستند

با توجه به تماس­ها و پیام­های متعدد مخاطبین ادبیات دفاع مقدس مبنی بر عدم اطلاع از وجود کتابخانه­ ها و مراکز توزیع کتاب دفاع مقدس برآن شدیم تا در بخشی اختصاصی به معرفی کتابخانه­ های تخصصی دفاع مقدس بپردازیم.

کتابخانه­ی جنگ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش­های دفاع مقدس

اشاره: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش­های دفاع مقدس به عنوان متولی اصلی مباحث مرتبط با هشت سال دفاع مقدس از سال 1378 با تأسیس کتابخانه­ ی تخصصی در حال ارائه­ ی خدمات به علاقمندان می باشد.

گزارش: احمد رضا لاری

جایگاه دفاع مقدس در فرهنگ و اندیشه­ ی ایرانیان ویژه و مهم می باشد و همین امر سبب شده تا اهالی فرهنگ توجه خاصی به آن داشته باشند. در این بین نویسندگان­، شعرا، پژوهشگران و محققین حضور فعال و موثری را در این وادی داشته و آثار برجسته و ماندگار زیادی نیز ارائه نموده­اند.

دسترسی به تمام یا بخش عمده ای از آثار منتشر شده در حوزه­ ی دفاع مقدس اوج هیجان را در انسان ایجاد می کند اتفاقی که با ورود به کتابخانه­ ی دفاع مقدس بنیاد برای ما رخ داد. انبوهی از کتابهای دفاع مقدس در گونه های مختلف از شعر و داستان گرفته تا پژوهش­های نظامی و ادبی. فضای آرام کتابخانه حال و هوای دفاع مقدس را در انسان زنده می کند.

برای آشنایی بیشتر با مجموعه به سراغ سرکار خانم ملک زاده مسئول کتابخانه رفتیم. وی ضمن تشریح چگونگی راه اندازی کتابخانه از سال 1368 و افتتاح رسمی آن در سال 1378 گزارشی از موجودی آن، به شرح زیر ارائه کرد.

کتاب (عنوان )

پایان نامه

نشریه

کتب لاتین

لوح فشرده

8935

105

145

898

457

از ایشان در مورد چگونگی دسترسی و استفاده­­ علاقمندان و پژوهشگران از این منبع غنی پرسیدیم که وی در پاسخ گفت: علاقمندان به استفاده از منابع موجود در کتابخانه می توانند همه روزه در ساعات اداری به نشانی خیابان بهشتی، خیابان سرافراز، کوچه­ی شهید حق پرست، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس مراجعه و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88541450 تماس حاصل نمایند.

با توجه به راه اندازی رشته ادبیات دفاع مقدس در دانشگاه ها به نظر می رسد این مجموعه و نظایر آن که در گزارش های بعدی به سراغشان خواهیم رفت می توانند سهم بسزایی در بالابردی سطح کیفی آثار دفاع مقدس در آینده داشته باشد.

در گزارش آینده کتابخانه­ ی جنگ حوزه هنری را به منظور آشنایی بیشتر مخاطبان پایگاه معرفی خواهیم کرد.

 

 
42 امتیاز

دیدگاه شما

  1. با سلام وآرزوی توفیق آیا در حوزه شعر کودک ومحوریت عاطفه در اشعار پایداری مقاله ویا پایان نامه ای موجود می باشد؟ ضمنا از شاعرانی چون محمد کاظم مزینانی،بیوک ملکی،حمید هنرجو،افشین علا،غلامرضا بکتاش کتاب های مربوط به شعر کودک پایداری در آن کتابخانه موجود می باشد؟
  2. ورودبه سایت چگونه است؟

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
صفحه نخست گزارش‌ها گزارش از ما بپرسید

پایگاه تخصصی ادبیات دفاع مقدس(شط)
بهره برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع بلا مانع است
۱۳۸۸© - تاریخ آغاز فعالیت ۳۰ شهریور ۱۳۸۸