پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۲
معرفی منابع پژوهشی PDF چاپ نامه الکترونیک

جهت استفاده پدید آورندگان

گاه شمار حملات شیمیایی عراق در هشت سال دفاع مقدس

   اشاره: با توجه به اهمیت قابل توجه اطلاعات و آمار مرتبط با دفاع مقدس در پدید آمدن آثار ادبی، پایگاه تخصصی ادبیات دفاع مقدس سعی دارد برخی کتب پژوهشی مناسب را در جهت بهره برداری پدیدآورندگان ادبیات دفاع مقدس معرفی نماید.

   استفاده از عوامل شیمیایی و کاربرد آن در سلاح های شیمیایی توسط دولت عراق در دوران دفاع مقدس و پیامدهای وحشتناک آن که در لوای حمایت دولت های غربی بویژه آمریکا از جمله­ی مهمترین جنایات جنگی صدام به شمار می رود.

    محمدباقر نیکخواه بهرامی در جدیدترین پژوهش خود به بررسی این مسئله پرداخته و ضمن تشریح چگونگی ساخت و تولید سلاحهای شیمیایی و چرایی دستیابی و استفاده رژیم بعثی عراق به آن در کتاب « گاه شمار حملات شیمیایی عراق در هشت سال دفاع مقدس »، آمار و اطلاعات بکارگیری این دسته از سلاحها را به تفکیک زمان، مکان و میزان خسارات وارده ارائه نموده است.

    این کتاب که به همت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس منتشر گردیده با توجه به سوابق و مسئولیت های مولف در دوران دفاع مقدس و منابع اسنادی استفاده شده، به خوبی کربرد سلاح های شیمیایی و پیامدهای آن و نیز واکنش های سرد مجامع بین المللی را به این مسئله شرح داده است.

 
17 امتیاز

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
صفحه نخست اخبار خبرها معرفی منابع پژوهشی

پایگاه تخصصی ادبیات دفاع مقدس(شط)
بهره برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع بلا مانع است
۱۳۸۸© - تاریخ آغاز فعالیت ۳۰ شهریور ۱۳۸۸