جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۱
مهدی ثابت PDF چاپ نامه الکترونیک

خاطره مهمترین رکن تاریخ شفاهی 

 زمان برگزاری جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس شهر تهران اعلام شد.

   دبیر اجرایی اولین جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این مطلب گفت : بدلیل ازدحام جشنواره­های معاونت ادبیات در روزهای پایانی سال از یک سو و تماس­های مکرر مردمی مبنی بر تقاضای ادامه یافتن مهلت ارسال آثار از سوی دیگر، شورای سیاستگزاری جشنواره خاطره نویسی دفاع مقدس برآن شد تا زمان برگزاری آن را به تعویق بیاندازد.

  مهدی ثابت در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار شط در مورد شیوه­ی اطلاع رسانی بیان داشت : تبلیغات و اطلاع رسانی بیشتر در فضای مجازی صورت پذیرفت و پایگاه­های اینترنتی تخصصی دفاع مقدس ازجمله وبگاه­های شط و ساجد و نیز خبرگزاریهای مختلف در امر اطلاع رسانی به شهروندان تهرانی فعالیت نمودند. علاوه بر آن فراخوان جشنواره از طریق رسانه­های مکتوب و تابلوهای تبلیغاتی نیز به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

   این فعال فرهنگی بدون اشاره به تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره افزود: خاطرات رسیده به این جشنواره و جشنواره­های استانی که در حال برگزاری است سال آینده در کنگره­ی سراسری خاطره نویسی دفاع مقدس شرکت داده خواهند شد.

   ثابت ضمن دعوت از عموم مردم برای شرکت در این طرح بزرگ ملی ادامه داد : خاطرات بسیار ارزشمندی در سینه­ی رزمندگان و اقشار مختلف مردم وجود دارد که متأسفانه اغلب آنها در گذر زمان به فراموشی سپرده شده و یا هیچگاه بازگو نمی گردد.

   وی جایگاه خاطره را در تدوین تاریخ شفاهی این مرز و بوم مهم تلقی کرد و گفت: در داوری آثار رسیده به جشنواره معیارهای مختلفی مورد توجه قرار خواهد گرفت که توضیحات کامل آن را دبیر علمی جشنواره دکتر شاهرضایی اعلام خواهد کرد.

   گفتنی است اولین جشنواره­ی خاطره نویسی دفاع مقدس شهر تهران تا دوازده اردیبهشت ماه سال 1390 ادامه خواهد داشت و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه تخصصی ادبیات دفاع مقدس مراجعه کنند.

 
20 امتیاز

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
صفحه نخست اخبار جشنواره‌ها مهدی ثابت

پایگاه تخصصی ادبیات دفاع مقدس(شط)
بهره برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع بلا مانع است
۱۳۸۸© - تاریخ آغاز فعالیت ۳۰ شهریور ۱۳۸۸