شنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱
دکتر رضایی PDF چاپ نامه الکترونیک


دایرةالمعارف زیربنای علمی و معرفتی دفاع مقدس

مدیر و اعضای شورای علمی دایره المعارف دفاع مقدس با فرمانده سپاه پاسداران در سال های دفاع دیدار و گفتگو کردند.

   به گزارش سرویس خبری پایگاه تخصصی ادبیات دفاع مقدس در ابتدای این نشست سرهنگ حسن رسولی مدیر مرکز دایره المعارف دفاع مقدس ضمن تشکر از دکتر رضایی و معرفی حاضرین، جلد نخست دایره المعارف دفاع مقدس را به وی تقدیم نمودند.

    در ادامه معاون علمی مرکز با تشریح پیچیدگی های تهیه دایره المعارف تدوین اساسنامه هر علمی را از وظایف اصلی دانشنامه نویسان برشمرد و گفت: جریان دانشنامه نویسی نماد توسعه یافتگی کشورهاست.

    دکتر منوچهر اکبری در بخش دیگری از سخنان خود تحلیل شخصی در فرایند مدخل نویسی را صحیح ندانست و بهره گیری از فرماندهان و موثرین جنگ را از ملزومات تدوین دایره المعارف دفاع مقدس بر شمرد

    وی در پایان اضافه کرد: با تدبیر فرمانده کل قوا تهیه و تدوین 3400 مدخل در قالب 10 مجلد، یکی از برنامه های آتی تنها مرکز دانشنامه نویسی دفاع مقدس است و در صورت تعیین ردیف مستقل مالی برای آن دایره المعارف دفاع مقدس ان شاء الله در طی چهار سال به ثمر خواهد نشست.

    دکتر رضایی در بخش پایانی نشست با تجلیل از این حرکت علمی و همت دست اندر کاران آن، تعلق مرکز دایره المعارف به ستاد کل نیروهای مسلح را تدبیری شایسته دانست که موجب پرهیز از برخی تعصبات در حوزه جنگ خواهد شد.

   رضایی بر لزوم همکاری مشترک با باغ موزه دفاع مقدس تأکید نموده ابراز داشت : دایره المعارف دفاع مقدس باید بتواند 90 درصد از نیازهای محققین در مسائل مهم و اساسی جنگ را پاسخ دهد.

   دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از رموز ظهور و بروز رنسانس در غرب را پدیده دانشنامه نویسی و تکامل آن در سالیان متمادی دانست و بیان داشت: دایره المعارف دفاع مقدس زیربنای علمی و معرفتی دفاع مقدس و معیار و شاخص معرفتی برای آیندگان است که با ظرافت، حقیقت را از دل تاریخ استخراج نموده و با قلم خود در اختیار جامعه قرار می دهد .

    گفتنی است جلد نخست دایره المعارف دفاع مقدس به همت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در سال 1389 منتشر گردیده است.
 
21 امتیاز

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
صفحه نخست اخبار خبرها دکتر رضایی

پایگاه تخصصی ادبیات دفاع مقدس(شط)
بهره برداری از مطالب این سایت با ذکر منبع بلا مانع است
۱۳۸۸© - تاریخ آغاز فعالیت ۳۰ شهریور ۱۳۸۸